Jednoduchý způsob získání dotace na nákup nových CNC obráběcích strojů pokračuje i v roce 2023. Podporu získají provozovny malých, středních a velkých podniků ve všech oblastech ČR kromě Prahy.

 

VYUŽÍVÁTE VE VÝROBĚ ZASTARALÉ STROJE S VYŠŠÍMI ENERGETICKÝMI NÁROKY A RÁDI BYSTE JE VYMĚNILI ZA NOVÉ? POTOM VYUŽIJTE PROGRAMU ÚSPORY ENERGIE. 

 

Program na realizaci energeticky úsporných opatření je velmi jednoduše využitelný i na nákup nových CNC obráběcích strojů ADATE.  Výše dotační podpory je 45-65% vynaložených výdajů. Pomůžeme Vám s výběrem nového stroje ADATE, připravíme technologii obrábění na novém stroji tak, abyste splnili základní požadavky na úsporu energie a vyřídíme s Vámi všechny požadované poklady.
 

CO LZE DOTOVAT?

KDO MŮŽE ČERPAT?

VÝŠE DOTACE?

MÍRA DOTACE? 

Výměnu starých strojů za nové 

 Malé, střední i velké podniky 

 0,5 - 200 mil. Kč 

 45-65%

 

Základním předpokladem pro získání dotace je energetický audit. Jde o velmi jednoduché posouzení úspor z nákupu nového stroje. Za každou uspořenou MW ročně, můžete investovat 0,1 mil Kč

 

Podívejte se na následující příklady:

 

 

 

 

Jak je vidět, i při výměně jednoho staršího stroje za nový lze získat velmi zajímavou dotaci. V programu úspory energie lze vyměnit více starších strojů za jeden a dosáhnout tak na vyšší míru investice nebo pořídit několik strojů najednou. Lze také kombinovat různé typy starších strojů jako jsou frézky, soustruhy, brusky, vrtačky, vyvrtávačky a pod.  

 

Myslíte si, že na tuto dotaci nemůžete dosáhnout?

Myslíte si, že nemáte vhodný stroj na výměnu za nový?

Ozvěte se nám, společně najdeme cestu jak tento dotační program využít i ve Vaší firmě. Do dotace lze zahrnout i náklady na energetický audit i náklady na vyřízení žádosti.

 

Kontaktujte nás zde: 

p. Ing. Ondřej Kordiovský  - region MORAVA , tel.:  + 420 776 776 356, email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

p. Bc. Martin Zíta - region ČECHY,  tel.: + 420 601 345 522, email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

 

∗ rozdíl efektivity je kalkulován na jednosměnný provoz (fond pracovní doby 2023 - 2000 hod) rozdílem výkonnosti původního a nového stroje při obrábění shodných výrobků. Vše pro Vás připravíme v rámci energetického auditu.