Mimořádná přesnost, rychlé odstraňování materiálu, obrábění ze čtyř stran a možnost dvou paletového provedení, to jsou čtyři z mnoha klíčových vlastností horizontálních center ADATE Neway.

Nejdůležitější výhoda horizontálního uspořádání vřeten spočívá v tom, že špony padají směrem dolů. To zní v prvním okamžiku banálně, jde však o víc než jen o působení gravitace; díky tomu mizí řada problémů jiných druhů konstrukcí. Gravitace zde pomáhá nejenom při zachycení špon, ale špony ani nemohou bránit obrábění.

Tím se bezprostředně zvyšuje bezpečnost procesu: Bez zbytků špon v procesu obrábění je možná vyšší přesnost. Horizontální stroj je z principu čistější než stroj s vertikálním uspořádáním vřeten. Tento aspekt je důležitý také tehdy, když se mají realizovat automatizační procesy. Prostá skutečnost, že špony padají dolů a nemohou již negativně ovlivnit obrábění, umožňuje komplexnější uspořádání stroje.

HM125TS.jpg (800×450)

 

Další výhodou je možnost mazání minimálním množstvím chladící emulze, které u vertikálně uspořádaných strojů nefunguje, protože mazací chladivo je potřeba k odvádění špon. V horizontálním obráběcím centru je přenos síly kratší a příznivější než ve vertikálních zařízeních, kde musí být síla přenášena v oblouku tvaru C zespodu nahoru a opět dolů. Tento přenos síly se s rostoucí velikostí obrobku stává méně stabilním. Při těžkém obrábění u vertikálních strojů navíc vznikají silné vibrace. Protože stroj s horizontálně uspořádanými vřeteny stejně potřebuje systém vyrovnávání nebo protizávaží ke stabilizaci, je více vhodný, aby se vyrovnal s vibracemi při těžkém obrábění. Horizontální obráběcí centra tak jsou mimořádně vhodná právě pro těžké třískové obrábění s vysokými dynamickými silami a dosahují optimálních výsledků obrábění. S tímto uspořádáním se dosahuje vysoké životnosti nástrojů, což zvyšuje hospodárnost stroje.

 

 

Podrobné technické informace o horizontálních centrech ADATE najdete zde nebo nám napište na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a my Vám odpovíme na Vaše dotazy. 

 

Můžete také vyplnit jednoduchý poptávkový formulář ZDE a získat tak cenovou nabídku na vhodný stroj právě pro Vás.

 

Fotografie z výroby: 

     

 

 

 ADATE, Váš dodavatel CNC technologií 

 

  

 

 

Chcete získat více informací o našich strojích? 

Ozvěte se nám na tel. číslo +420 776 776 651 nebo  napište email na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. ,  a my Vám dáme maximum informací.