Zjistěte více o připravované možnosti  zrychlených daňových odpisů. Jedná se o podporu investic, která pomůže restartu ekonomiky, postižené pandemií Covid.

danovezvyhodneni 

 

Dovolujeme informovat o připravované možnosti  zrychlených daňových odpisů. Jedná se o podporu investic, která pomůže restartu ekonomiky, postižené pandemií Covid.

Obráběcí stroje patří do 2. odpisové skupiny, odepisují se tedy do nákladů 5 let. V případě, že bude tento návrh vládou schválen, budou se obráběcí stroje odepisovat pouze roky dva. Pokud tedy pořídíte obráběcí stroje ještě letos a vláda schválí tuto formu podpory,  odepíšete polovinu do nákladů již v tomto roce a druhou polovinu v roce 2021. Tímto si dokážete velmi efektivně a hlavně naprosto legálně snížit daňový základ a odvod daně.

Připomínám, že tento návrh dosud není schválen. Informujeme Vás však v předstihu, aby jste se mohli na toto připravit, protože pokud bude tento návrh v navrhované podobě schválen a budete chtít využít tuto daňovou výhodu v plném rozsahu, bude nutné stroj dostat do majetku nejpozději 31.12.2020. S ohledem na dodací termíny obráběcích strojů se tedy bude jednat nejčastěji o stroje skladové / předvyrobené. Stroje na objednávku nebude možné při obvyklých dodacích termín již dodat do konce roku.

Výběr skladových strojů, které máme fyzicky v České republice naleznete například pod tímto odkazem:   https://www.adate.cz/stroje-ihned-k-dodani.html   Dále máme k dispozici desítky dalších strojů v evropském centrálním skladu, u výrobce, případně u spolupracujících zástupců v dalších evropských zemích. 

Bližší informace naleznete například na stránkách renomované poradenské agentury  Ernst & Young  zde: https://www.ey.com/cs_cz/tax/tax-alerts/mimoradne-zrychlene-danove-odpisy-jako-podpora-investic-a-restartu-ekonomiky  nebo v rámci tiskové zprávy Svazu průmyslu a obchodu České republiky zde: https://www.spcr.cz/pro-media/tiskove-zpravy/13776-adame-vladu-aby-schvalila-podpurna-danova-opatreni-jako-mimoradne-zrychlene-odpisy

 

Kontaktujte nás prosím zde v případě zájmu o další informace, popř. v případě zajmu o některý z našich skladových strojů.

 Tel.: +420 776 776 356
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

SKLAD