Pětiosá obráběcí centra řady MCG – 5X portálového typu jsou mimořádně vysoce výkonná vyvrtávací a frézovací 5-osá centra nové generace.

Jedná se o centra umožňující vysokoproduktivní a přesné frézování, vrtání, vyvrtávání, vyhrubování, vystružování a přímé řezání závitů v obrobcích z oceli, ocelolitiny, litiny a slitiny lehkých i barevných kovů. Samozřejmostí je souvislé řízení v 5 ti osách.  Předností těchto obráběcích center jsou vysoké otáčky vřetena, velké rozměry pracovního stolu a použití odlitků z certifikované litiny Meehanite.

Charakteristická je i neobvykle vysoká tuhost stroje s vysokou dynamickou a tepelnou stabilitou a výkonnost vřetena poháněného servomotorem nebo elektrovřetena s vektorovým řízením otáček. Vřetena jsou standardně v provedení pro chlazení vnitřkem nástroje. Obráběcí centra řady MCG jsou vysokoekonomická při vysokých objemech výroby, ale také při malé a střední kapacitě výroby  kde umožňujjí výrazně zkrátit výrobní cykly, zvyšovat efektivitu výroby, dosahovat snížení výrobních nákladů a dosáhnout požadovaných ekonomických výsledků a kvality. Stroj je plně zakrytován, jeho design i vybavení je na vysoké úrovni. Svým ergonometrickým řešením splňuje požadavky náročné obsluhy.

Kromě obecného použití nachází tyto stroje využití při výrobě nářadí a forem. Dále pak v automobilovém, zdravotnickém, leteckém a ropném průmyslu.  Neméně důležitá je i jejich dlouhá životnost, která je podpořena rychlým a velice odborným servisem. Ten je ve společnosti ADATE zajištěn týmem zkušených servisních techniků s dlouholetou praxí, jejichž kvalifikace a odborné znalosti jsou zajišťovány i pravidelnými školeními přímo u výrobce strojů Buffalo Machinery Co. Ltd, Taiwan

 

 

MCG - 5X

Průměr stolu 600 / 630 / 800  mm
Nosnost stolu  600 / 1200 kg
Vřeteno 12000 ot./min.(přímý pohon) / 18000 ot./min. (elektrovřeteno)
Hmotnost 18000 / 18 500 / 19 000 kg
Ke stažení Technická dokumentace MCG-5X