Pětiosá obráběcí centra řady Adate G8 portálového typu jsou mimořádně vysoce výkonná vyvrtávací a frézovací 5-osá centra nové generace.

Jedná se o centra umožňující vysokoproduktivní a přesné frézování, vrtání, vyvrtávání, vyhrubování, vystružování a přímé řezání závitů v obrobcích z oceli, ocelolitiny, litiny a slitiny lehkých i barevných kovů. Samozřejmostí je souvislé řízení v 5 ti osách.  Předností těchto obráběcích center jsou vysoké otáčky vřetena, velké rozměry pracovního stolu a použití odlitků z certifikované litiny Meehanite.

Charakteristická je i neobvykle vysoká tuhost stroje s vysokou dynamickou a tepelnou stabilitou a výkonnost vřetena poháněného servomotorem nebo elektrovřetena s vektorovým řízením otáček. Vřetena jsou standardně v provedení pro chlazení vnitřkem nástroje. Obráběcí centra řady MCG jsou vysokoekonomická při vysokých objemech výroby, ale také při malé a střední kapacitě výroby  kde umožňujjí výrazně zkrátit výrobní cykly, zvyšovat efektivitu výroby, dosahovat snížení výrobních nákladů a dosáhnout požadovaných ekonomických výsledků a kvality. Stroj je plně zakrytován, jeho design i vybavení je na vysoké úrovni. Svým ergonometrickým řešením splňuje požadavky náročné obsluhy.

Kromě obecného použití nachází tyto stroje využití při výrobě nářadí a forem. Dále pak v automobilovém, zdravotnickém, leteckém a ropném průmyslu.  Neméně důležitá je i jejich dlouhá životnost, která je podpořena rychlým a velice odborným servisem. Ten je ve společnosti ADATE zajištěn týmem zkušených servisních techniků s dlouholetou praxí, jejichž kvalifikace a odborné znalosti jsou zajišťovány i pravidelnými školeními přímo u výrobce strojů Buffalo Machinery Co. Ltd, Taiwan

 

Základní parametry

G 8

Osa X, Y, Z mm 670, 820, 600
Rychloposuvy 60 m./min.
Průměr stolu mm 800
Nosnost stolu kg 1300
Naklápění v ose A ± 120°
Rotační osa C 360°
Maximální rychlost naklápění 80 ot./min.
Maximální rychlost otáčení 100 ot./min.
Celková hmotnost kg 18000

 

Ke stažení:

Jednostránkový produktový list G8 (205 kB)

Vícestránkový produktový katalog G8 (2,5 MB)