Obráběcí centra VA 20/5 jsou plnohodnotná 5-ti osá obráběcí centra, umožňující plynulé obrábění v pěti osách, nebo z pěti stran.

Mimořádně výkonná vyvrtávací a frézovací centra nové generace umožňující vysokoproduktivní a přesné frézování, vrtání, vyvrtávání, vyhrubování, vystružování a přímé řezání závitů v obrobcích z oceli, ocelolitiny, litiny a slitiny lehkých i barevných kovů. Lineární valivá vedení v osách X, Y, Z od výrobce SCHNEEBERGER Inc. nebo INA přispívají k dlouhodobé pracovní přesnosti a tuhosti vedení stroje.

Předností těchto obráběcích center jsou vysoké otáčky vřetena, možnost natáčení a otáčení pracovního stolu. Jsou vybavené zásobníkem pro 24 (v opci pro 32) nástrojů s vysokorychlostní výměnou. Charakteristická je i neobvykle vysoká tuhost stroje s vysokou dynamickou a tepelnou stabilitou a výkonnost vřetena poháněného servomotorem nebo elektrovřetena s vektorovým řízením otáček. Vřetena jsou standardně v provedení pro chlazení vnitřkem nástroje.

Obráběcí centra řady VA 20/5 jsou vysoce ekonomická při vysokých objemech výroby ovšem také  při malé a střední kapacitě výroby umožňují tyto centra výrazně zkrátit výrobní cyklus, zvyšovat efektivitu výroby, dosahovat snížení výrobních nákladů jakož i dosáhnout uspokojivých ekonomických výsledků a požadované kvality. Stroj je plně zakrytován, jeho design i vybavení je na vysoké úrovni. Svým ergonometrickým řešením splňuje požadavky náročné obsluhy. Kromě obecného použití nachází tyto stroje využití při výrobě nářadí a forem. Dále pak v automobilovém, zdravotnickém, leteckém a ropném průmyslu.

Neméně důležitá je i jejich dlouhá životnost, která je podpořena rychlým a velice odborným servisem. Ten je ve společnosti ADATE zajištěn týmem zkušených servisních techniků s dlouholetou praxí jejichž kvalifikace a odborné znalosti jsou zajišťovány i pravidelnými školeními přímo u výrobce strojů Buffalo Machinery Co. Ltd, Taiwan.

 

 

VA 20/5

Průměr stolu 320 mm
Rozměry stolu 3800 x 2250 x 3120 mm
Vřeteno 12000 ot./min. (standard) / 15000
Hmotnost 5000 kg
Ke stažení Technická dokumentace VA 20/5