Safop zahájil svoji činnost v roce 1925 výrobou malých obráběcích strojů. V uplynulých 90ti letech se firma neustále vyvíjí tak, aby byla stále na špičce v oblasti technologie a mohla rychle reagovat na potřeby trhu.

Výzkum a vývoj se staly vedle plánování klíčovou oblastí podnikání, které je orientováno na rozvoj technologických řešení.

Sídlo firmy je od roku 2007 v průmyslové oblasti u Pordenone s jedním závodem, který se rozkládá na ploše 24.000 m2, z toho je zastřešeno 8.300 m2.

Safop vyrábí stroje, které jsou využívány v různých oborech – energetika, výroba oceli, papírnictví, ropný průmysl, stavba lodí, letecký průmysl, železnice a těžký průmysl.

Středně těžké soustruhy řady HT

Soustruhy řady HT jsou univerzální stroje pro obrábění středně těžkých dílců. Hlavní konstrukční části stroje jsou z litiny a jsou robustně navrženy pro dlouholetý spolehlivý provoz. Lože stroje je z jednoho kusu s třemi vedeními – jedno zadní vedení prizmatické a dvě přední kluzná vedení. Střední vedení je rozděleno do dvou částí – pro suport, koník a lunety.

Těžké soustruhy řady Leonard

Série Leonard je řada modulárních horizontálních soustruhů na opracování středně velkých a velkých obrobků. Maximální hmotnost obrobku je do 350 000 kg. Tuhost a přesnost strojů je zaručena optimálním vedením, které umožňuje jak robustnost při hrubém opracování, tak také preciznost co se týká jemného opracování. Charakteristickým znakem těchto modelů jsou hydrostatická vedení, ve všech posuvových osách.

Soustruhy pro opracování železničních dvojkolí

Soustruhy na železniční dvojkolí jsou konstruovány pro opracování dvojkolí jak ve vyvázaném, tak v zabudovaném stavu. Soustruhy slouží převážně pro údržbu moderních tramvají nebo lokomotiv.

Soustružnicko/brousící centra pro výrobu kulových ventilů

Soustružnicko - brousící centra pro výrobu kulových ventilů jsou CNC stroje k soustružení a broušení kulových ventilů. Výrobní řada Ball Matic obsahuje čtyři modely, které se liší velikostí dle maximálního vnějšího průměru koulí: 24“, 36“, 48“ a 64“.

Speciální stroje Safop

Příklady realizací speciálních strojů Safop. Společnost Safop disponuje dostatečným technickým a vývojovým zázemím pro vývoj speciálních a jednoúčelových strojů soustružnického typu. V případě, že Vaše potřeba odpovídá této specifikaci, kontaktujte nás prosím.